تابلو اعلانات
تـوجــه
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربران عضو Milano Sivia آواتار ها آپلود عکس
    آفلاین
    وضعیت:

شماره عضویت
    445
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر ها
    40
    از این کاربر 34 بار در 18 ارسال تشکر شده است.

آلیس مونرو، استاد داستان کوتاه معاصر!

درود!

همین اول بگم که، من دوست ندارم بیام مثل باقی سایت ها و انجمن ها، بیوگرافی نویسنده رو بذارم و شما رو با کلی فکر و سوأل و غرابت و بی میلی ول کنم. یه سری اطلاعات اولیه میدم که به نظرم میتونه شما رو هدایت کنه تا آثار این نویسنده رو بخونین، حالا اگر کسی خواست میتونه بیاد بیوگرافی هم بذاره. ولی انتظار معرفی نداشته باشین. من همین اندازه صلاح میدونم. و دوست دارم بیشتر به آثار و سبک نویسنده بپردازیم تا انجمن فرم خشک و رسمی به خودش نگیره. در عین حال هم آموزنده و مفید باشه.

حتماً اسم آلیس مونرو به خوشتون خورده. چندسالیه که خیلی مطرح شده؛ بخصوص از سال 2013 که برنده جایزه نوبل ادبیات شد. جالب اینه که مونرو به عنوان نویسنده داستان کوتاه شناخته میشه. تا حالا هیچ اثر بلندی ننوشته! اما در داستان کوتاه، به نهایت استادی رسیده. همون طور که از اسم تاپیک بر میاد، بهش لقب استاد داستان کوتاه معاصر دادن.

بخوام بیشتر درباره ـش بگم، میشه گفت اولین نویسنده کانادایی ـه که موفق به کسب جایزه نوبل شده! و زمانی عزم جزم کرده به مقصود ِ کوتاه نویسی که عرف رمان خوان و رمان نویس بودن. اما انگار روح جدیدی تو داستان کوتاه دمید و دنیا رو با داستان کوتاه آشتی داد. البته خودش میگه که دوست نداره صرفاً کوتاه بنویسه و به قصد کوتاه نوشتن هم نویسنده نشده. حتی رویاش اینه که رمان بنویسه! ولی فعلاً ریسک نکرده. ینی ترجیح میده یه داستان مشخص با پایان تعیین شده داشته باشه و براش دور از ذهنه که چطور بعضی نویسنده ها تن به رمان نویسی میدن. همون طور که می دونین، نمیشه برای رمان پایان قطعی مشخص کرد؛ ممکنه صحنه ها ده بار عوض بشن و پایان هم تبعاً تغییر کنه. از طرفی بازه طولانی ای می طلبه و تاریخ دقیقی هم نمیشه براش گذاشت. مونرو ترجیح میده خودشو در بند رمان نکنه و تکلیفش مشخص باشه. البته فعلاً!

غیر از نوبل، من بوکر سال 2009 هم عایدش شده. اما وقتی آکادمی سوئد بهش نوبل تقدیم میکنه، 82 سالش بوده.( در قید حیاته ها. تازگی هم تولد 85 سالگی ـشو گرفتن و چون خبرش پیچید، به سرم زد تاپیکشو بزنم. :دی ) و حالا آثار ترجمه شده ـش:

فعلاً همینا. پست اوله و روده درازی نمیکنم. در ادامه میام بیشتر ازش میگم. شما هم دوست داشتین، در موردش صحبت کنین. تو تلگرام که خیلی دیدم کانال ها و گروه هایی که داستان های پراکنده ای ازش گذاشته باشن. شاید گوشه و کنار جایی چیزی ازش خونده باشین. نخوندین هم برید بخونید خب. مثلاً فرهیخته و بافرهنگ و کتابخون هستین، اصلاً زشته! خیلی بی کلاسین اگه از آلیس مونرو چیزی نخوندین!
    Maybe I, maybe you
    Can make a change to the world
    We're reaching out for a soul
    ..That's kind of lost in the dark

2. 2 کاربر مقابل از Milano Sivia عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

amirmitso (۲۲ام تیر ۱۳۹۵),Melisandre (۵ام مهر ۱۳۹۵)

کاربران عضو آپلود عکس
    آفلاین
    وضعیت:

شماره عضویت
    680
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر ها
    0
    از این کاربر 0 بار در 0 ارسال تشکر شده است.
    جالب بود ممنون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران برچسب زده شده