تابلو اعلانات
تـوجــه
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    مدیر ارشد جیمی لنیستر آواتار ها آپلود عکس
    آفلاین
    وضعیت:

شماره عضویت
    108
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر ها
    629
    از این کاربر 490 بار در 169 ارسال تشکر شده است.

بحث در باره ی رولینگ و کتاب هایش!

در این تاپیک در مورد خانم جی.کی.رولینگ حرف میزنیم.
    ایشون خالق مجموعه ی هری پاتر-پرفروش ترین رمان فانتزی تاریخ - هستن. اما آیا این مجموعه لیاقت اون همه فروش رو داشت؟ چه عواملی دست به دست هم داد تا هری پاتر خلق بشه؟ داستانش رو چطور ارزیابی میکنید؟

کلن این تاپیک به نقد و بررسی هری پاتر و خانم رولینگ میپردازه.
    Hear Me Roar...

2. 2 کاربر مقابل از جیمی لنیستر عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Milano Sivia (۲۶ام تیر ۱۳۹۵),کین شین (۲۵ام تیر ۱۳۹۵)

کاربران عضو Melisandre آواتار ها آپلود عکس
    آفلاین
    وضعیت:

شغل
    متخصص ناظم آزاری- اندازنده شلنگ تخته در مدرسه
    شماره عضویت
    441
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر ها
    2
    از این کاربر 15 بار در 5 ارسال تشکر شده است.
    My Mood
    Khaste
    هری پاتر عالی بود
    .
    .
    .
    اما لیاقت پر فروش ترین رمان فانتزی تاریخ بودن رو به هیچ عنوان نداشت...
    هری پاتر قوی بود ولی به هیچ عنوان بی نقص نبود... ایده خوب بود اما تک نبود اما رپدازشش خارق العاده و بسیار جذاب بود... اما داستانوب ه معنی واقعی با داستانی مثل نغمه نمیشه مقایسه کرد اصلن... نمیدونم شاید بگن گروه سنیش فرق داره اما من که گروه سنیم به رهی پتر می خوره نغمه رو هم خوندم اصن دنیای وستروس اینقدر وسیع تره که وقتی راجع بهش حرف میزنی یا چیزی میخونی بعضی موقع ها که حواست نیست فکر میکنی داری تاریخ می خونی... یا مثلن تئوری هاشو ک نگاه می کنی دقیقن عین این میمونه ک این اتفاقات رخ دادن و الان ی سری باستان شناس قهار درگیر فرضیه سازی برای حل معماهاشن! خوب یعنی در همین حد!!! خیلی خوبه خیلی و اصن با دنیایی که رولینگ خلق کرد خیلی فرق داره و قابل مقایسه نیست یا حتی خود ارباب حلقه ها... کیفیت نگارشی و داستان هایی که توی سرزمین میانه و آردا رخ میده خیلی وسیع تره...

در هر حال من میگم هری پاتر فوق العاده بود اما لیاقتش این چیزایی نبود که بهش رسید...
    به نظر من به خاطر یه سری وقایع و زمانی که انتشار یافت اینقدر یهویی بزرگ شد... اما در هر حال داستان داستان فوق العاده ای بود اما خیلی از اون بهتراش هستن که خیلیا هنوز نخوندنش کلن مثل وارکرفت که یکی عین من که هری پاتر رو خونده هنوز اونو نخونده :|
    وقتی میمیری چشما میشه ماتم خون
    ترفی میگیری و تازه میشی آدم خوب
    ------------------------------------
    واسه زخم همه مرحمی
    صلیب سرخی
    به تو که رسید هلت دادن سریع بیفتی
    رو تله موشه که پیدا می کنی پنیر مفتی

4. 4 کاربر مقابل از Melisandre عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

black (۲۵ام تیر ۱۳۹۵),Milano Sivia (۲۶ام تیر ۱۳۹۵),raha (۲۵ام تیر ۱۳۹۵),کین شین (۲۵ام تیر ۱۳۹۵)

کاربران عضو آپلود عکس
    آفلاین
    وضعیت:

شماره عضویت
    185
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر ها
    101
    از این کاربر 66 بار در 40 ارسال تشکر شده است.
    هری پاتر فوق العادست.
    همین فقط فوق العادست. نسبت به تمام کتابهای ژانر فانتزی که برای گروه سنی نوجوانان هست (و من خوندمشون کاری با اونایی که نخوندم ندارم) این کتاب فاصله ی زیادی با سایر کتابها داره
    1-هری پاتر مدرنه
    یعنی نویسندش مدرنه. توی یه دنیای مدرن با قوانین مدرنیته فکر می کنه و زندگی می کنه و می نویسه. دنیای هری پاتر هم مدرنه چه بخش جادویی اش که از ایستگاه کینگز کراس شروع میشه و چه بخش غیر جادویی اش که جهانیه که ما توش زندگی می کنیم . توی مدرسه هاگوارتز علومی که تدریس میشه علوم فنی هستش مثل اینه که هری داره شیمی ، فیزیک، پزشکی، علم استتار و فنون رزمی یاد می گیره.
    2- تخیل قوی و برنامه ریزی توی نوشته*اش هست. کلماتی که تو متن استفاده میشن یه سری عجق وجق نیستن کلمات ریشه دار و چند معنی هستن و به متن عمق مفهومی میدن. اصول انسانی و عاطفی بدون اینکه دیکته بشه در قالب زندگی روزمره و در دوستی های بچه مدرسه ای ها و در نهایت در اتفاقات دردناکی که در زندگی اون ها میافته نشون داده میشن. هر جا که لازمه داستان معمای پیچیده جنایی میشه و هر جا که لازمه یه روند داستانی دراماتیک داره.
    3- لحن داستان خودمانیه و شوخی های شیرینی داره انگار تمام مدت پسربچه های شیطون دارن واست شیطنت هاشون رو تعریف می کنن. جاهایی از متن کتاب شوخی ها و جک های فراموش نشدنی داره (هیچ وقت یادم نمیره نزدیکای کنکور سراسری رفتم کتابخونه کتاب هری پاتر و جام آتش رو برداشتم خوندم وقتی ویزلی ها اول کتاب اومدن دنبال هری و تو شومینه گیر کردن با صدای بلند می خندیدم.) اینجور شوخی ها اغلب من رو به یاد قصه های شاد مادرم که تو بچگی منو میخندوند میندازه.
    4- هری پاتر واقعا کمتر نسبت به بقیه کتاب های هم ژانر خودش تو دام تکرار افتاده. داستان هر کتاب مستقل و متفاوت و در عین حال ادامه سلسله اتفاقات قبلیه.

در آخر نمی خوام بگم هری پاتر بی ایراده اتفاقا جلد اول خیلی ناپخته و ناشیانه است ولی خوب مگه چند نفر کتاب رو از جلد اول شروع کردن؟ اما با اینحال مواردی که گفتم و شانس فوق العاده خوبی که به رولینگ رو کرد و کتابهاش فیلم شد خیلی توی موفقیتش نقش داشت
    ویرایش توسط raha : ۲۷ام تیر ۱۳۹۵ در ساعت ۰۳:۵۱ قبل از ظهر

6. کاربر مقابل از raha عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Melisandre (۵ام مهر ۱۳۹۵)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران برچسب زده شده